خانه » داعش » اخبار داعش » نیروهای عراقی وارد فلوجه شدند به همراه آخرین اخبار

نیروهای عراقی وارد فلوجه شدند به همراه آخرین اخبار

نیروهای عراقی وارد فلوجه شدند به همراه آخرین اخبار

نیروهای عراقی وارد فلوجه شدند به همراه آخرین اخبار

اخبار داعش :شکست های داعش همچنان ادامه دارد و نیروهای عراقی توانسته اند به پیروزی های خوبی در برابر این گروه تروریستی دست یابند. اکنون خبرهایی از ورود نیروهای عراقی به فلوجه منتشر شده است.

به گزارش میهن گرام و به نقل از ابنا :منابع نظامی عراق اعلام کردند: نیروهای عراقی وارد شهر فلوجه شده اند که در کنترل گروه تروریستی داعش قرار دارد.

بر پایه این گزارش، نیروهای ویژه عراق در لشکر طلایی ارتش این کشور بامداد امروز(دوشنبه) حمله نهایی به شهر فلوجه را آغاز کرده‌ و پس از چند روز محاصره شهر، وارد آن شده‌اند.

پیشتر توافق شده بود که نیروهای مردمی شیعه موسوم به حشد الشعبی و دیگر یگان‌های مشارکت کننده در عملیات فلوجه تنها تا محاصره شهر پیش بروند و حمله نهایی برای آزادی شهر توسط هنگ تاکتیکی”متشکل از نیروهای ویژه ارتش (مبارزه با تروریسم)، پلیس فدرال و برخی نیروهای محلی آموزش‌دیده انجام شود.

حیدر العبادی، نخست ‌وزیر عراق با آغاز عملیات تاکید کرد که آزادی شهر بیش از ۴۸ ساعت به طول نخواهد انجامید. با وجود این سخنان نخست وزیر اما به دلیل محاصره کامل شهر و عدم توانایی داعشی‌ها برای عقب‌نشینی یا فرار، جنگ در فلوجه برای آنها جنگ مرگ و زندگی خواهد بود احتمالا پاکسازی شهر به طول بینجامد.

این عملیات با مشارکت ۲۲ هزار نیروی ارتش، پلیس فدرال، یگان مبارزه با تروریسم، بسیج مردمی و عشایر عراق آغاز شده است.

گفته می‌شود تعداد نیروهای داعش در شهر فلوجه حدود هزار نفر است.

شهر فلوجه به دلیل بافت فرهنگی و مذهبی خود از مهمترین پایگاه‌های داعش و گروه‌های افراط‌گرای عراقی محسوب می‌شود و یکی از اولین شهرهایی بود که دولت بغداد کنترل آن را از دست داد.

اخبار لحظه به لحظه از عملیات گسترده ارتش و نیروهای مردمی عراق برای آزادسازی فلوجه از لوث تروریست های داعش در ادامه می‌آید:

۱۲:۳۰ ــ پرچم عراق بر فراز ساختمان پلیس الصقلاویه در نزدیکی شهر فلوجه واقع در استان الانبار به اهتزار درآمد و نیروهای بسیج مردمی ۵۰۰ شهروند غیرنظامی را از این شهر  انتقال داده اند.

۱۱:۵۰ ــ نیروهای عراقی در عملیات آزاد سازی شهر فلوجه توانسته اند ۸۰ درصد از اراضی اطراف این شهر را که در کنترل گروه تکفیری صهیونیستی داعش بود به کنترل خود در آوردند

۱۱:۴۰ ــ داعش چند خودروی بمبگذاری شده در مسیر نیروهای عراقی که در حال پیشروی به طرف شهر فلوجه در استان الانبار هستند، منفجر کرد.

۱۱:۳۰ ــ نیروهای بسیج مردمی و تیپ ۱۴ ارتش عراق روستای الشیحه را در شمال فلوجه واقع در استان الانبار آزاد کردند.

۱۰:۲۵ ــ فرمانده پلیس فدرال عراق اعلام کرد پل ارتباطی بین منطقه الصقلاویه و شمال شهر فلوجه در استان الانبار به کنترل نیروهای مشترک عراقی [ نیروهای ارتش و پلیس] در آمد.

۱۰:۱۰ ــ شبکه تلویزیونی العالم نیز به نقل از مقامات نظامی اعلام کرد نیروهای عراقی بامداد امروز از سه محور وارد شهر فلوجه شده‌اند.

۰۹:۴۵ ــ شبکه تلویزیونی پرس تی وی در خبری فوری از ورود نیروهای عراقی به شهر فلوجه در استان الانبار عراق خبر داد. منابع نظامی عراق اعلام کردند نیروهای عراقی وارد شهر فلوجه شده اند که در کنترل گروه تکفیری-صهیونیستی داعش قرار دارد.

داعش

پاسخ دادن

نکات : آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.فیلدهای الزامی علامت گذاری شده اند. *

*